Roder HTS Structures

Historia rodziny RÖDER

Założyciel i Dyrektor Generalny – Heinz Roder Nazwisko rodowe Röder wiąże się z ponad 50 letnią tradycją działalności w branży namiotowej, począwszy od pionierskich czasów Heinricha Rödera w 1959 roku, który utrzymywał się z wynajmu namiotów o drewnianych ramkach, aż po dzień dzisiejszy, kiedy to osiągnięto wysoką zdolność produkcyjną i globalną dystrybucję nowoczesnych modułowych, tymczasowych systemów konstrukcyjnych.

Dziś nowa rodzinna firma, RÖDER HTS HÖCKER GmbH jest czołową firmą, działającą w obszarze projektowania i budowania systemów tymczasowych konstrukcji namiotowych, prowadzoną przez Dyrektora Generalnego Heinza Rödera – syna Heinricha Rödera, który w 2001 roku założył swoją nową firmę, gwarantując przetrwanie rodzinnej tradycji w następnym pokoleniu.

Krótka historia działań rodziny Röder w sektorze konstrukcji tymczasowych:

1959 Początki działalności rodziny Röder w namiotowym biznesie związane były z wynajmem namiotów z drewnianymi ramami, pokrytymi brezentowymi płachtami.

1961 Działalność rodziny Röder rozrasta się na rynek dostaw ich namiotów, które oferowane były do sprzedaży innym wynajmującym podmiotom.

1965  Wczesny asortyment firmy rozwija się wraz z wprowadzeniem stali, która używana jest jako podstawowy materiał dla głównych elementów ramy, zamiast dotychczas stosowanego drewna.

1975 Rozwój i dostępność tłoczonego aluminium w połączeniu ze znaczną redukcją jego masy, w porównaniu do stali, sprawił że stał się on bardziej przyjaznym dla użytkownika materiałem stosowanym w konstrukcji namiotu modułowego. Korzystanie z tłoczonego aluminium miało dodatkową korzyść -zintegrowane kanały, co ułatwiło znaczną poprawę projektowania, z wykorzystaniem kanałów typu “keder” do zabezpieczania pokryw dachu i ścian, za pomocą systemu mocującego keder, tworząc nowe prawdziwie modułowe systemy.

1978 Nowa aluminiowa rama z kanałowym systemem Keder wraz ze stale rosnącą gamą wzorów namiotów, szybko zaowocwała sukcesem firmy rodzinnej Röder. Aby wykorzystać ciągle rosnący popyt na produkty, rodzina Röder otworzyła nową fabrykę , dedykowaną specjalnie dla masowej produkcji różnych systemów namiotowych. Fabryka znajdowała się w rodzinnym mieście rodziny Röder Wolferborn, Büdingen w Niemczech.

1984  Ciągły rozwój produktów umożliwił rodzinie Röder stać się głównym liderem, wzorem rozwoju prowadzącego do projektowania, wytwarzania i stworzenia pierwszego na świecie 2-piętrowego, wielopoziomowego modułowego namiotu, wraz z w pełni demontowaną konstrukcją – rozwiązanie to można dziś znaleźć w wielu zastosowaniach na całym świecie.

1992 Heinz i Edwin Röder wprowadzili rodzinną firmę, RÖDER AG, na niemiecką giełdę.

1993  Większościowy pakiet akcji spółki RÖDER AG zostaje przejęty przez Klöckner & Co AG. W tym czasie rodzina Röder zbywa się swoich udziałów w spółce.

1994 Heinz Röder finalizuje przekazanie przedsiębiorstwa Klöckner& Co AG i opuszcza RÖDER AG.

2001 Po siedmiu latach realizacji innych interesów biznesowych Heinz Röder uruchamia swoją nową specjalistyczną firmę produkującą tymczasowe konstrukcje RÖDER HTS High Tech Structures KG, znów zlokalizowaną na obszarze Wolferborn, Budingen w Niemczech.

2002 RÖDER HTS KG otwiera swoje pierwsze biura sprzedaży w Wielkiej Brytanii i we Francji.

2003 RÖDER HTS KG otwiera biuro sprzedaży obsługujące klientów z obszaru Bliskiego Wschodu.

2004 RÖDER HTS KG przejmuje konkurenta działającego w branży HÖCKER STRUCTURES z siedzibą Bad Salzuflen, Niemcy. Strategiczne przejęcie HÖCKER STRUCTURES otworzyło nowe rynki i dodało nowe linie produktów do portfela produktów oferowanych w tym czasie przez RÖDER HTS KG.

2005  RRÖDER HTS KG i HÖCKER GmbH oficjalnie połączyły się w jeden handlowy podmiot pod nazwą RÖDER HTS HÖCKER GmbH. W tym samym roku zakłady produkcyjne RÖDER HTS i HÖCKER STRUCTURES zostały scalone w jedną nowo oddaną, najnowocześniejszą 42,000m² siedzibę i zakład produkcyjny znajdujący się w Kefenrod w Niemczech.

2006 RÖDER HTS HÖCKER GmbH otwiera biuro sprzedaży zależnych w Singapurze.

2007 RÖDER HTS HÖCKER GmbH otwiera strategiczne biura sprzedaży w Rosji i Indiach.

2008 RÖDER HTS HÖCKER GmbH wprowadza nową gamę systemów namiotowych, zaprojektowanych tak, aby być w pełni kompatybilne z innymi rozwiązaniami, dostarczanymi przez innych producentów.

2009 Rodzina Röder obchodzi jubileusz 50 lat działalności w branży podczas targów RÖDER HTS HÖCKER GmbH TENT-EXPO 2009. W tym samym roku wprowadzono opatentowaną ramę konstrukcyjną, zbudowaną w technologii karbonowo/hybrydowej.

2010 Oficjalny start opatentowanego karbonowo/ hybrydowego systemu konstrukcji – lekkiego i pierwszego na świecie, stworzonego w technologii modułowej.

2011  Rodzinna firma, RÖDER HTS HÖCKER GmbH ma swoje przedstawicielstwa w 32 krajach na całym świecie. Firma ogłosiła nabycie 22,000m² gruntu przylegającego do obecnego 42,000m² zakładu produkcyjnego – nowa przestrzeń będzie zapewniać odpowiednią dodatkową przestrzeń dla przyszłej ekspansji. Zakończenie pierwszej fazy zaplanowane jest na październik 2011 roku, z budową 2,600m² najnowocześniejszej pokrywy obiektu z PVC.

2012  RÖDER HTS HÖCKER GmbH tworzy linię dedykowaną dla wojska i organizacji humanitarnych, oferując nową gamę specjalistycznych, lekkich, uniwersalnych struktur szybkiego rozmieszczenia, dostosowanych do zmiennych wymagań środowiskowych tego sektora i wymagającego klimatu.

 

Scroll Up